Art Hotel Locanda degli Artisti
Værelseskategorier og priser.
Kort
Overnatter du ved Art Hotel Locanda degli Artisti, som ligger i nærheden af skilifterne i Canazei, er du kun 15 minutters kørsel fra Dolomites og QC terme Dolomiti. Dette hotel med skifaciliteter ligger 12,3 km fra Val Gardena og 17,4 km fra Fiemme-dalen.
Hotelfaciliteter
Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og pejs i lobbyen.
Hotelfaciliteter
- Elevator
- Concierge-tjenester
- Samlet antal værelser:20
- Pejs i lobbyen
- Kaffe/te på fællesarealer
- Gratis morgenmad
- Flersproget medarbejderstab
- Døgnåben reception
- Renseri-/vaskeriservice
- Røgfrit overnatningssted
- Gratis Wi-Fi
- Handicapparkering
- Antal restauranter:1
- Gratis reception
- Snackbar/deli
- Gratis selvstændig parkering
- Antal barer/lounger:1
- Antal kaffebarer/caféer:1
- Bagageopbevaring
- Ladestander til elbil
- Opbevaringsskab er tilgængeligt
- Kunstgalleri på stedet
- Vinsmagningslokale
- Romatikpakker tilgængelige
- Utildækket parkering
- Garage
- Parkeringsmuligheder
- Kørestolsadgang (begrænsninger kan forekomme)
- Opvartet aftensmad
- Arrangeret aftenmåltid (reservation påkrævet)
- Offentligt badeværelse med adgang for kørestole
- Concierge-reception med adgang for kørestole
- Elevator med adgang for kørestole
- Registreringsskranke med adgang for kørestole
- Restaurant på stedet med adgang for kørestole
- Lounge med adgang for kørestole
- Håndtag på trappeopgange
Værelsesfaciliteter
- Tv
- Minibar
- Daglig rengøring
- Allergivenligt sengetøj tilbydes
- Telefon
- Privat badeværelse
- Badekåber
- Gratis toiletartikler
- Hårtørrer
- Pengeskab på værelset
- Skrivebord
- Premium-sengetøj
- Aftenopredning
- Bidet
- Mørklægningsgardiner
- Hjemmesko
- Kun brusekabine
- Gratis Wi-Fi
- Gratis opkaldsforbindelse til internettet
- Dundyne
- Pudemenu
- Brusehoved med spredningseffekt
- Håndklæder til rådighed
- Sengetøj til rådighed
- Smart TV
- Kort over lokalområde
- Rejsebøger og anbefalinger
- Gulvvarme
Hotelpolitikker & Bemærkning fra hotellet
Art Hotel Locanda degli Artisti
- Hotelpolitikker
- Check-In: kl. 15.00 - kl. 07.00
- Check-Out: kl. 11.00
- Kæledyr
- Kæledyr tilladt
- Kun førerhunde er tilladt
- Førerhunde er fritaget for gebyrer/begrænsninger
- Betalingstyper
- American Express
- MasterCard
- Visa
- Kontant betaling
- Debetkort accepteres ikke
- Diverse
- Overnatningsstedets registreringsnummer: 218114
- Beskrivelse
- Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
- Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
- Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
- Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
- Betaling uden kontanter er tilgængelig
- Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
- Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas.
- Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner og gæster kan få adgang til deres værelser med en mobilenhed.
- Der pålægges en byskat: EUR 2.50 pr. person pr. nat, op til 10 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 14 år.
- Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 40 pr. kæledyr pr. dag
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
- Gebyr for baby-/barneseng: 40.0 EUR pr. dag
- Gebyr for ekstra seng: 170.0 EUR pr. dag
- Arrangeret aftensmåltid: 40 EUR
Overnatter du ved Art Hotel Locanda degli Artisti, som ligger i nærheden af skilifterne i Canazei, er du kun 15 minutters kørsel fra Dolomites og QC terme Dolomiti. Dette hotel med skifaciliteter ligger 12,3 km fra Val Gardena og 17,4 km fra Fiemme-dalen.
Føl dig hjemme i et af de 20 værelser, der indeholder minibar og smart-tv. Din seng er udstyret med dundyner og premium-sengetøj. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Badeværelserne indeholder bruser med brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler.
Gør brug af praktiske faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og pejs i lobbyen.
Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på dette hotels kaffebar/café. Hvis du har lyst til at mingle med de andre gæster, bør du tage med til en gratis reception, der afholdes dagligt. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Gratis morgenmadsbuffet serveres dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30.
Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og en flersproget medarbejderstab. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet.
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet.
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
Andre populære hoteller i Canazei
{title}
{tag} {traking}- {basetext} {base-taxes}
- {baseprice}
- {totaltext} {total-taxes}
- {totalprice}