Emporio Cancun Optional All Inclusive
Værelseskategorier og priser.
Kort
Fra Emporio Cancun Optional All Inclusive i Cancún (Zona Hotelera) er der kun 5 minutters kørsel til Delfines-stranden og Iberostar Cancun Golfbane. Dette resort ved stranden ligger 4,5 km fra La Isla Butikscenter og 20 km fra Moon Palace Golfklub.
Hotelfaciliteter
Tag en dukkert i en af de 3 udendørs swimmingpools, eller nyd de andre rekreative faciliteter, inklusive en vandrutsjebane og et døgnåbent fitnesscenter. Dette resort tilbyder desuden trådløs internetadgang (tillægsgebyr), concierge-tjenester og spillehal/spillerum.
Hotelfaciliteter
- Elevator
- Fitnessfaciliteter
- Hæveautomat/banktjenester
- Concierge-tjenester
- Gavebutik eller aviskiosk
- Samlet antal værelser:545
- Antal etager:9
- Antal bygninger: 12
- Konferencelokale
- Morgenmad tilbydes (tillægsgebyr)
- Vaskeri
- Spillehal/spillerum
- Have
- Børnepool
- Pengeskab i receptionen
- Spafaciliteter på stedet
- Døgnåben reception
- Portier/piccolo
- Renseri-/vaskeriservice
- Røgfrit overnatningssted
- Poolparasoller
- Billard- eller poolbord
- Hjælp med udflugter/billetter
- Wi-Fi (tillægsgebyr)
- Handicapparkering
- Opførselsår:1983
- Antal restauranter:3
- Konferencelokalets størrelse i fod:8288
- Konferencelokalets størrelse i meter:770
- Antal mødelokaler:5
- Vandrutsjebane
- Antal udendørs pools:3
- Snackbar/deli
- Parkering (begrænsede pladser)
- Gratis selvstændig parkering
- Antal barer/lounger:1
- Antal barer ved poolen:1
- Antal poolbarer:1
- Antal kaffebarer/caféer:1
- Bagageopbevaring
- Liggestole ved poolen
- Strandhåndklæder
- Døgnåbne fitnessfaciliteter
- Terrasse
- Selskabssal
- Kørestolsadgang (begrænsninger kan forekomme)
- Offentligt badeværelse med adgang for kørestole
- Concierge-reception med adgang for kørestole
- Elevator med adgang for kørestole
- Registreringsskranke med adgang for kørestole
- Fitnesscenter med adgang for kørestole
- Restaurant på stedet med adgang for kørestole
Værelsesfaciliteter
- Aircondition
- Tv
- Mulighed for at lave kaffe/te
- Daglig rengøring
- Telefon
- Privat badeværelse
- Hårtørrer
- Strygejern/strygebræt
- Pengeskab på værelset
- Sovesofa
- Roomservice
- Kun brusekabine
- Kabel-tv
- Wi-Fi (tillægsgebyr)
- Brusehoved med spredningseffekt
- Håndklæder til rådighed
- Sengetøj til rådighed
- Miljøvenlige toiletartikler
Hotelpolitikker & Bemærkning fra hotellet
Emporio Cancun Optional All Inclusive
- Hotelpolitikker
- Check-In: kl. 15.00 - når som helst
- Check-Out: kl. 12.00
- Minimumsalder for indtjekning er 18
- Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
- Kæledyr og førerhunde er ikke tilladt
- Betalingstyper
- American Express
- MasterCard
- Visa
- Kontant betaling accepteres ikke
- Debetkort accepteres ikke
- Diverse
- Ekstra senge tilbydes ikke
- Vugger (barnesenge) tilbydes ikke
- Beskrivelse
- Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
- Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
- Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
- Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
- Betaling uden kontanter er tilgængelig
- Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm, førstehjælpskasse og vinduesikring
- Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
- Poolen er tilgængelig fra kl. 08.00 til kl. 21.00.
- Den samlede pris for ophold den 31. december inkluderer et gebyr for en obligatorisk gallamiddag nytårsaften
- Børn kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
- Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
- Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.
- Der pålægges en byskat: 85.40 MXN pr. enhed pr. nat.
- Gebyr for morgenmadsbuffet: 545 MXN for voksne og 370 MXN for børn (cirkapriser)
- Gebyr for trådløst internet på værelset: 0 MXN pr. dag (priserne kan variere)
- Gebyr for trådløst internet på fællesområder: 0 MXN pr. dag (priserne kan variere)
- Gebyr for sen udtjekning: 1800 MXN (afhænger af tilgængelighed)
Fra Emporio Cancun Optional All Inclusive i Cancún (Zona Hotelera) er der kun 5 minutters kørsel til Delfines-stranden og Iberostar Cancun Golfbane. Dette resort ved stranden ligger 4,5 km fra La Isla Butikscenter og 20 km fra Moon Palace Golfklub.
Føl dig hjemme i et af de 545 aircondition-afkølede værelser. Med Wi-Fi (tillægsgebyr) kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har hårtørrer og tandbørster og tandpasta. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og kaffe-/temaskiner.
Tag en dukkert i en af de 3 udendørs swimmingpools, eller nyd de andre rekreative faciliteter, inklusive en vandrutsjebane og et døgnåbent fitnesscenter. Dette resort tilbyder desuden trådløs internetadgang (tillægsgebyr), concierge-tjenester og spillehal/spillerum.
Spis dig mæt i internationale retter på CúA Culinary Artisans, som er en af dette resorts 3 restauranter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice. Du kan også købe en snack på stedets kaffebar/café. Slut dagen af med en drink i baren/loungen or baren ved poolen. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 12.00.
Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Planlægger du et arrangement i Cancún? På dette resort er der et område på 770 kvadratmeter til rådighed, bestående af konferencelokaler og 5 mødelokaler. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet.
Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet. Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer.
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
Andre populære hoteller i Avenida Kukulkan
{title}
{tag} {traking}- {basetext} {base-taxes}
- {baseprice}
- {totaltext} {total-taxes}
- {totalprice}



























































































