general_help_center_title

general_help_center_description

Coral Sun Beach

22 KM south Safaga, Safage - Al Qusair Road, El Quseir
Vores kunders bedømmelse
tilfredsstillende
Vores kunders bedømmelse
  • Undersøg ledige værelser og priser

Kort

Med et ophold ved Coral Sun Beach i El Quseir er du kun 1 minutters gang fra Det Røde Hav. Dette hotel med alt inklusive ligger 27,1 km fra Safaga Kaj og 51 km fra Tobia Arbaa dykkersted.

Hotelfaciliteter

Nyd en dag ved vandet på den private strand, eller drag fordel af de andre rekreative faciliteter, der inkluderer en udendørs pool og et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, babysitning (tillægsgebyr) og frisørsalon.

Hotelfaciliteter

  • Babysitning eller børnepasning
  • Fitnessfaciliteter
  • Frisørsalon
  • Hæveautomat/banktjenester
  • Shoppingmuligheder på stedet
  • Samlet antal værelser:118
  • Lufthavnstransport (tillægsgebyr)
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Vaskeri
  • Tv på fællesarealer
  • Have
  • Børnepool
  • Pengeskab i receptionen
  • Spafaciliteter på stedet
  • Døgnåben reception
  • Portier/piccolo
  • Renseri-/vaskeriservice
  • På privat strand
  • Mødelokaler
  • Børneklub
  • Særlige rygeområder
  • Poolparasoller
  • Lufthavnstransport
  • Billard- eller poolbord
  • Købmand/dagligvarebutik
  • Gratis Wi-Fi
  • Antal restauranter:1
  • Antal mødelokaler:1
  • Antal udendørs pools:1
  • Gratis selvstændig parkering
  • Antal barer/lounger:2
  • Antal barer ved poolen:1
  • Antal strandbarer:1
  • Antal kaffebarer/caféer:1
  • Bagageopbevaring
  • Terrasse
  • Babysitning eller børnepasning (tillægsgebyr)
  • Shoppingcenter på stedet
  • Udendørs underholdningsområde
  • Udendørs møbler
  • Handicapvenlige faciliteter på stedet

Værelsesfaciliteter

  • Tv
  • Minibar
  • Mulighed for at lave kaffe/te
  • Daglig rengøring
  • Privat badeværelse
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Pengeskab på værelset
  • Boblebadekar
  • Altan
  • Roomservice
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
  • Aftenopredning
  • Mørklægningsgardiner
  • Kun brusekabine
  • Satellit-tv
  • Håndklæder til rådighed
  • Sengetøj til rådighed
  • Sæbe
  • Shampoo
  • Toiletpapir

Hotelpolitikker & Bemærkning fra hotellet

Coral Sun Beach

22 KM south Safaga, Safage - Al Qusair Road, El Quseir, Al-Bahr al-Ahmar Guvernement, Egypten
  • Hotelpolitikker
  • Check-In: kl. 14.00 - når som helst
  • Check-Out: kl. 12.00
  • Kæledyr
  • Kæledyr er ikke tilladt
  • Kæledyr og førerhunde er ikke tilladt
  • Betalingstyper
  • MasterCard
  • Visa
  • Kontant betaling
  • Debetkort accepteres ikke
  • Diverse
  • Ekstra senge tilbydes ikke
  • Ingen elevatorer
  • Beskrivelse
  • Med et ophold ved Coral Sun Beach i El Quseir er du kun 1 minutters gang fra Det Røde Hav. Dette hotel med alt inklusive ligger 27,1 km fra Safaga Kaj og 51 km fra Tobia Arbaa dykkersted.

    Føl dig hjemme i et af de 118 værelser, der indeholder minibar. Værelserne har privat balkon. Et tv med satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med boblebadekar og gratis toiletartikler.

    Nyd en dag ved vandet på den private strand, eller drag fordel af de andre rekreative faciliteter, der inkluderer en udendørs pool og et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, babysitning (tillægsgebyr) og frisørsalon.

    Dette hotel er med alt inklusive. Priserne inkluderer måltider og drikkevarer på stedets spisesteder. Der kan blive opkrævet betaling for spisning på visse restauranter, særlige middage og retter, nogle drikkevarer og andre faciliteter.

    Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på stedets kaffebar/café. dette hotel har også roomservice. Besøg strandbaren, baren ved poolen eller en af de 2 barer/lounger, hvor du kan slappe af med en forfriskende drink.

    Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Gæster tilbydes lufthavnstransport tur-retur mod et tillægsgebyr, og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet.

    • Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
    • Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
    • Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
    • Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
    • Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

    Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet.

    • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

6 andre personer ser netop nu på dette hotel.
Dette hotel er inden for de sidste 3 dage blevet booket 16 gange.
{info}
Du har været inaktiv for længe. Tilbuddene er muligvis ikke længere aktuelle. Indlæs tilbuddene igen ved at klikke her

Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.

Registrer nu
Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.
Registrer nu

Certificeret betalingsafvikling

Vores betalingsafvikling lever op til de højeste sikkerhedsstandarder. Dette kvalitetsmærke bekræfter, at det er sikkert at betale med kreditkort her.

Flersproget kundeservice

Vores flersprogede rejsespecialister tager sig af dine reservationer. Vi er tilgængelige for vores kunder døgnet rundt.

Omgående bookingbekræftelse

Din booking bliver bekræftet med det samme. Når bookingen er foretaget, kan du printe dine rejsedokumenter med det samme.