general_help_center_title

general_help_center_description

Hotel Olid

Plaza San Miguel 10, Valladolid
Vores kunders bedømmelse
meget godt
Vores kunders bedømmelse
  • Undersøg ledige værelser og priser

Kort

Med et ophold ved Hotel Olid har du en base i hjertet af Valladolid, kun få skridt fra Pisuerga og San Miguel og San Julian-kirken. Dette hotel ligger 0,3 km fra Palacio de Pimentel og 0,4 km fra Plaza Viejo Coso.

Hotelfaciliteter

Fra en terrasse kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan nyde godt af rekreative faciliteter, såsom et fitnesscenter. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, bryllupsfaciliteter og tv på fællesarealer.

Hotelfaciliteter

  • Elevator
  • Fitnessfaciliteter
  • Samlet antal værelser:210
  • Antal etager:7
  • Antal bygninger: 1
  • Konferencelokale
  • Kaffe/te på fællesarealer
  • Morgenmad tilbydes (tillægsgebyr)
  • Vaskeri
  • Tv på fællesarealer
  • Pengeskab i receptionen
  • Flersproget medarbejderstab
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Døgnåben reception
  • Forretningscenter
  • Portier/piccolo
  • Renseri-/vaskeriservice
  • Røgfrit overnatningssted
  • Bryllupsfaciliteter
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Gratis Wi-Fi
  • Gratis internetforbindelse via kabel
  • Opførselsår:1969
  • Antal restauranter:1
  • Konferencelokalets størrelse i fod:2799
  • Konferencelokalets størrelse i meter:260
  • Antal mødelokaler:1
  • Snackbar/deli
  • Selvstændig parkering (tillægsgebyr)
  • Computerstation
  • Antal barer/lounger:1
  • Antal kaffebarer/caféer:1
  • Bagageopbevaring
  • Terrasse
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

  • Roomservice (i begrænsede tidsrum)
  • Tv
  • Minibar
  • Daglig rengøring
  • Telefon
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Pengeskab på værelset
  • Skrivebord
  • Klimaanlæg på værelset (aircondition)
  • Delt badeværelse
  • Roomservice
  • Lydisolerede værelser
  • Bidet
  • Mørklægningsgardiner
  • Kombination af bruser/badekar
  • Digital-tv
  • HDTV
  • Gratis Wi-Fi
  • Gratis internetforbindelse via kabel
  • Opkaldsforbindelse til internettet (tillægsgebyr)
  • Topmadras
  • Pudemenu
  • LCD-tv
  • Separat stue
  • Forbundne/tilstødende værelser tilbydes
  • Håndklæder til rådighed
  • Sengetøj til rådighed

Hotelpolitikker & Bemærkning fra hotellet

Hotel Olid

Plaza San Miguel 10, Valladolid, Castilla y León, Spanien
  • Hotelpolitikker
  • Check-In: kl. 15.00 - kl. 00.00
  • Check-Out: kl. 12.00
  • Minimumsalder for indtjekning er 18
  • Kæledyr
  • Kæledyr er ikke tilladt
  • Kun førerhunde er tilladt
  • Førerhunde er fritaget for gebyrer/begrænsninger
  • Betalingstyper
  • American Express
  • Diners Club
  • MasterCard
  • Visa
  • Kontant betaling accepteres ikke
  • Debetkort accepteres ikke
  • Diverse
  • Højdebegrænsning for parkering gælder
  • Beskrivelse
  • Med et ophold ved Hotel Olid har du en base i hjertet af Valladolid, kun få skridt fra Pisuerga og San Miguel og San Julian-kirken. Dette hotel ligger 0,3 km fra Palacio de Pimentel og 0,4 km fra Plaza Viejo Coso.

    Føl dig hjemme i et af de 210 værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Sengen på dit værelse er udstyret med topmadras. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar, gratis toiletartikler og bidet.

    Fra en terrasse kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan nyde godt af rekreative faciliteter, såsom et fitnesscenter. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, bryllupsfaciliteter og tv på fællesarealer.

    Har du lyst til frokost eller aftensmad, kan du tage forbi El Jardin, en restaurant, som specialiserer sig indenfor spanske retter. Du kan også spise på stedets kaffebar/café eller blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice (i et begrænset antal timer). Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30.

    Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et forretningscenter og gratis aviser i lobbyen. Planlægger du et arrangement i Valladolid? På dette hotel er der et område på 260 kvadratmeter til rådighed, bestående af konferencelokaler og et mødelokale. Selvstændig parkering (tillægsgebyr) er til rådighed på stedet.

    • Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
    • Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
    • Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
    • Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere ekstrasenge
    • Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
    • Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

    Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet.

    • Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
    • Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
    • Begrænset parkeringshøjde.

    • Gebyr for morgenmadsbuffet: 16 EUR pr. person (cirkapriser)
    • Gebyr for selvstændig parkering: EUR 16 pr. dag
    • Gebyr for ekstra seng: 25.0 EUR pr. dag

    Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

6 andre personer ser netop nu på dette hotel.
Dette hotel er inden for de sidste 3 dage blevet booket 6 gange.
{info}
Du har været inaktiv for længe. Tilbuddene er muligvis ikke længere aktuelle. Indlæs tilbuddene igen ved at klikke her

Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.

Registrer nu
Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.
Registrer nu

Certificeret betalingsafvikling

Vores betalingsafvikling lever op til de højeste sikkerhedsstandarder. Dette kvalitetsmærke bekræfter, at det er sikkert at betale med kreditkort her.

Flersproget kundeservice

Vores flersprogede rejsespecialister tager sig af dine reservationer. Vi er tilgængelige for vores kunder døgnet rundt.

Omgående bookingbekræftelse

Din booking bliver bekræftet med det samme. Når bookingen er foretaget, kan du printe dine rejsedokumenter med det samme.