general_help_center_title

general_help_center_description

Oaks Gold Coast Calypso Plaza Suites

99 Griffith Street, Gold Coast
Vores kunders bedømmelse
meget godt
Vores kunders bedømmelse
  • Undersøg ledige værelser og priser

Kort

Oaks Gold Coast Calypso Plaza Suites ligger i midten af Gold Coast, kun 4 minutters gang fra Coolangatta Beach og 9 minutters gang fra Kirra Beach. Dette lejlighedshotel ved stranden ligger 14,2 km fra Burleigh Beach.

Hotelfaciliteter

Nyd godt af en lang række rekreative faciliteter på stedet, inklusive en udendørs pool, et boblebad og en sauna. Andre faciliteter på dette lejlighedshotel inkluderer trådløs internetadgang (tillægsgebyr), spillehal/spillerum og hjælp med udflugter/billetter.

Hotelfaciliteter

  • Elevator
  • Samlet antal værelser:134
  • Antal etager:4
  • Vaskeri
  • Spillehal/spillerum
  • Døgnåben reception
  • Renseri-/vaskeriservice
  • Sauna
  • Røgfrit overnatningssted
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Wi-Fi (tillægsgebyr)
  • Antal udendørs pools:1
  • Antal spabade:1
  • Gratis selvstændig parkering
  • Bagageopbevaring
  • Liggestole ved poolen
  • Begrænset Wi-Fi (tillægsgebyr, begrænset antal enheder)3
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

  • Aircondition
  • Tv
  • Køleskab
  • Mulighed for at lave kaffe/te
  • Telefon
  • Privat badeværelse
  • Hårtørrer
  • Strygejern/strygebræt
  • Tekøkken
  • Altan
  • Skrivebord
  • Mikrobølgeovn
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Kombination af bruser/badekar
  • Komfur
  • Wi-Fi (tillægsgebyr)
  • Ugentlig rengøring er inkluderet
  • Vugger/barnesenge (tillægsgebyr)
  • Begrænset rengøring
  • Ekstra senge (tillægsgebyr)
  • Elkedel
  • Vaskemaskine
  • Håndklæder til rådighed
  • Sengetøj til rådighed
  • Begrænset Wi-Fi (tillægsgebyr, begrænset antal enheder): 3

Hotelpolitikker & Bemærkning fra hotellet

Oaks Gold Coast Calypso Plaza Suites

99 Griffith Street, Gold Coast, Queensland, Australien
  • Hotelpolitikker
  • Check-In: kl. 14.00 - når som helst
  • Check-Out: kl. 10.00
  • Minimumsalder for indtjekning er 18
  • Kæledyr
  • Kæledyr er ikke tilladt
  • Betalingstyper
  • American Express
  • Diners Club
  • MasterCard
  • Visa
  • Kontant betaling accepteres ikke
  • Debetkort
  • UnionPay
  • Beskrivelse
  • Oaks Gold Coast Calypso Plaza Suites ligger i midten af Gold Coast, kun 4 minutters gang fra Coolangatta Beach og 9 minutters gang fra Kirra Beach. Dette lejlighedshotel ved stranden ligger 14,2 km fra Burleigh Beach.

    Føl dig hjemme i et af de 134 aircondition-afkølede værelser, der indeholder tekøkken med køleskab og kogeplade. Værelserne har privat balkon. Med Wi-Fi (tillægsgebyr) kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer telefoner samt skriveborde og mikrobølgeovne.

    Nyd godt af en lang række rekreative faciliteter på stedet, inklusive en udendørs pool, et boblebad og en sauna. Andre faciliteter på dette lejlighedshotel inkluderer trådløs internetadgang (tillægsgebyr), spillehal/spillerum og hjælp med udflugter/billetter.

    Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en døgnåben reception og bagageopbevaring. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet.

    • Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
    • Gyldigt billed-ID og kreditkort kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
    • Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
    • Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen
    • Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke
    • Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
    • Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

    Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet.

    Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

    • Depositum: AUD 1 pr. ophold

    Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

    • Gebyr for trådløst internet på værelset: 5.00 AUD pr. døgn (maks. 3 pr. enhed, priserne kan variere)
    • Gebyr for trådløst internet på fællesområder: 5.00 AUD pr. døgn (maks. 3 pr. enhed, priserne kan variere)
    • Gebyr for baby-/barneseng: 20.0 AUD pr. nat
    • Gebyr for ekstra seng: 59 AUD pr. nat
    • Betaling med kreditkort er underlagt et tillægsgebyr på 1.5%

    Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

10 andre personer ser netop nu på dette hotel.
Dette hotel er inden for de sidste 3 dage blevet booket 9 gange.
{info}
Du har været inaktiv for længe. Tilbuddene er muligvis ikke længere aktuelle. Indlæs tilbuddene igen ved at klikke her

Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.

Registrer nu
Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.
Registrer nu

Certificeret betalingsafvikling

Vores betalingsafvikling lever op til de højeste sikkerhedsstandarder. Dette kvalitetsmærke bekræfter, at det er sikkert at betale med kreditkort her.

Flersproget kundeservice

Vores flersprogede rejsespecialister tager sig af dine reservationer. Vi er tilgængelige for vores kunder døgnet rundt.

Omgående bookingbekræftelse

Din booking bliver bekræftet med det samme. Når bookingen er foretaget, kan du printe dine rejsedokumenter med det samme.