general_help_center_title

general_help_center_description

Oaks Sunshine Coast Oasis Resort

2 Landsborough Parade, Sunshine Coast
Vores kunders bedømmelse
meget godt
Vores kunders bedømmelse
  • Undersøg ledige værelser og priser

Kort

Fra Oaks Sunshine Coast Oasis Resort, som ligger i Sunshine Coast (Golden Beach), er der kun 15 minutters gang til Bulcock Beach og Caloundra Events Center. Dette lejlighedshotel med familievenlig profil ligger 2,5 km fra Queensland Air Museum og 2,6 km fra Kings Beach.

Hotelfaciliteter

Drag fordel af de rekreative tilbud på stedet, inklusive et vandland (tillægsgebyr), en udendørs pool og et boblebad. Dette lejlighedshotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, hjælp med udflugter/billetter og picnicområde.

Hotelfaciliteter

  • Elevator
  • Samlet antal værelser:172
  • Antal etager:3
  • Antal bygninger: 6
  • Konferencelokale
  • Morgenmad tilbydes (tillægsgebyr)
  • Vaskeri
  • Have
  • Pengeskab i receptionen
  • Picnicområde
  • Reception (begrænsede åbningstider)
  • Renseri-/vaskeriservice
  • Mødelokaler
  • Røgfrit overnatningssted
  • Udendørs sæsonbestemt pool
  • Hjælp med udflugter/billetter
  • Gratis Wi-Fi
  • Handicapvenlig rute
  • Handicapparkering
  • Antal restauranter:1
  • Tennis på stedet
  • Vandrutsjebane
  • Antal udendørs pools:1
  • Antal spabade:1
  • Udendørs tennisbaner:1
  • Gratis selvstændig parkering
  • Antal barer/lounger:1
  • Adgang til vandland (tillægsgebyr)
  • Liggestole ved poolen
  • Terrasse
  • Vandbeholder
  • Selskabssal
  • Automat
  • Her bruges miljøvenlige rengøringsprodukter
  • Udendørs møbler
  • Parkeringsmuligheder
  • Kørestolsadgang (begrænsninger kan forekomme)
  • Registreringsskranke med adgang for kørestole

Værelsesfaciliteter

  • Aircondition
  • Tv
  • Køleskab
  • Mulighed for at lave kaffe/te
  • Telefon
  • Privat badeværelse
  • Gratis toiletartikler
  • Hårtørrer
  • Strygejern/strygebræt
  • Altan
  • Vaskemaskine/tørretumbler
  • Mikrobølgeovn
  • Køkken
  • Kun brusekabine
  • Komfur
  • Kabel-tv
  • Gratis Wi-Fi
  • Vugger/barnesenge (tillægsgebyr)
  • Rengøring (tillægsgebyr)
  • Ekstra senge (tillægsgebyr)
  • Elkedel
  • Håndklæder til rådighed
  • Sengetøj til rådighed
  • Brødrister
  • Husholdning per anmodning
  • Vaskemiddel
  • Miljøvenlige toiletartikler
  • LED-pærer
  • Genbrug

Hotelpolitikker & Bemærkning fra hotellet

Oaks Sunshine Coast Oasis Resort

2 Landsborough Parade, Sunshine Coast, Queensland, Australien
  • Hotelpolitikker
  • Check-In: kl. 14.00 - kl. 21.00
  • Check-Out: kl. 10.00
  • Minimumsalder for indtjekning er 18
  • Kæledyr
  • Kæledyr er ikke tilladt
  • Kun førerhunde er tilladt
  • Førerhunde er fritaget for gebyrer/begrænsninger
  • Betalingstyper
  • American Express
  • Diners Club
  • MasterCard
  • Visa
  • Kontant betaling
  • UnionPay
  • Debetkort accepteres ikke
  • Beskrivelse
  • Fra Oaks Sunshine Coast Oasis Resort, som ligger i Sunshine Coast (Golden Beach), er der kun 15 minutters gang til Bulcock Beach og Caloundra Events Center. Dette lejlighedshotel med familievenlig profil ligger 2,5 km fra Queensland Air Museum og 2,6 km fra Kings Beach.

    Føl dig hjemme i et af de 172 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder køleskab. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser, gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner og strygejern/strygebrætter, og rengøring udføres efter anmodning.

    Drag fordel af de rekreative tilbud på stedet, inklusive et vandland (tillægsgebyr), en udendørs pool og et boblebad. Dette lejlighedshotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, hjælp med udflugter/billetter og picnicområde.

    Som gæst på Oaks Sunshine Coast Oasis Resort kan du nyde et måltid på Oak & Vine. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Morgenmadsbuffet serveres på hverdage fra kl. 07.00 til kl. 09.00 og i weekenderne fra kl. 07.00 til kl. 09.30 mod et gebyr.

    Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, vaskeri og et pengeskab i receptionen. Dette lejlighedshotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom konferencelokaler og mødelokaler. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet.

    • Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
    • Gyldigt billed-ID og kreditkort kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
    • Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
    • Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen
    • Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
    • Overnatningsstedet bruger miljøvenlige rengøringsmidler
    • Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
    • Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
    • Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig

    Receptionen er åben hver dag fra kl. 06.00 til kl. 22.00.Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning. Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 21.00. Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum.

    • Den sæsonåbne pool vil være åben fra den 01. januar til den 31. december.
    • Poolen er tilgængelig fra kl. 07.00 til kl. 22.00.
    • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.

    Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

    • Depositum: AUD 1 pr. enhed, pr. ophold

    Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

    • Gebyr for morgenmadsbuffet: 30 AUD for voksne og 15 AUD for børn (cirkapriser)
    • Tillægsgebyr for rengøring: AUD 30 pr. dag
    • Gebyr for baby-/barneseng: 20.0 AUD pr. dag
    • Gebyr for ekstra seng: 59.0 AUD pr. nat
    • Betaling med kreditkort er underlagt et tillægsgebyr på 1.5%

    Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

7 andre personer ser netop nu på dette hotel.
Dette hotel er inden for de sidste 3 dage blevet booket 10 gange.
{info}
Du har været inaktiv for længe. Tilbuddene er muligvis ikke længere aktuelle. Indlæs tilbuddene igen ved at klikke her

Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.

Registrer nu
Opret en konto, og nyd godt af eksklusive tilbud og umiddelbare rabatter.
Registrer nu

Certificeret betalingsafvikling

Vores betalingsafvikling lever op til de højeste sikkerhedsstandarder. Dette kvalitetsmærke bekræfter, at det er sikkert at betale med kreditkort her.

Flersproget kundeservice

Vores flersprogede rejsespecialister tager sig af dine reservationer. Vi er tilgængelige for vores kunder døgnet rundt.

Omgående bookingbekræftelse

Din booking bliver bekræftet med det samme. Når bookingen er foretaget, kan du printe dine rejsedokumenter med det samme.