Palais Medina Riad Resort
Værelseskategorier og priser.
Kort
Med et ophold ved Palais Medina Riad Resort har du en central base i Fes, kun 3 minutters gang fra Borj Fez Indkøbscenter og 9 minutters gang fra Jødisk kirkegård. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 0,7 km fra Kongeslottet og 0,8 km fra Rue des Mérinides.
Hotelfaciliteter
Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, som omfatter en natklub, en udendørs pool og en indendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk.
Hotelfaciliteter
- Elevator
- Fitnessfaciliteter
- Frisørsalon
- Hæveautomat/banktjenester
- Concierge-tjenester
- Gavebutik eller aviskiosk
- Samlet antal værelser:146
- Antal etager:5
- Antal bygninger: 1
- Lufthavnstransport (tillægsgebyr)
- Konferencelokale
- Kaffe/te på fællesarealer
- Morgenmad tilbydes (tillægsgebyr)
- Vaskeri
- Have
- Natklub
- Børnepool
- Pengeskab i receptionen
- Spafaciliteter på stedet
- Flersproget medarbejderstab
- Døgnåben reception
- Forretningscenter
- Portier/piccolo
- Renseri-/vaskeriservice
- Spa med bredt udvalg af behandlinger
- Spabehandlingsrum
- Dampbad
- Særlige rygeområder
- Poolparasoller
- Hjælp med udflugter/billetter
- Gratis Wi-Fi
- Handicapparkering
- Opførselsår:2011
- Antal restauranter:3
- Antal mødelokaler:1
- Antal indendørs pools:1
- Antal udendørs pools:1
- Konferencecenter
- Snackbar/deli
- Tyrkisk bad/hammam
- Gratis selvstændig parkering
- Antal barer/lounger:1
- Antal barer ved poolen:1
- Bagageopbevaring
- Liggestole ved poolen
- Gratis parkering i nærheden
- Terrasse
- Opbevaringsskab er tilgængeligt
- Selskabssal
- Kørestolsadgang (begrænsninger kan forekomme)
- Concierge-reception med adgang for kørestole
- Registreringsskranke med adgang for kørestole
- Pool med adgang for kørestole
Værelsesfaciliteter
- Tv
- Minibar
- Daglig rengøring
- Telefon
- Privat badeværelse
- Gratis toiletartikler
- Hårtørrer
- Pengeskab på værelset
- Roomservice (døgnet rundt)
- Klimaanlæg på værelset (aircondition)
- Lydisolerede værelser
- Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
- Kombination af bruser/badekar
- Digital-tv
- Gratis Wi-Fi
- LCD-tv
- Dybt badekar
- Håndklæder til rådighed
- Sengetøj til rådighed
Hotelpolitikker & Bemærkning fra hotellet
Palais Medina Riad Resort
- Hotelpolitikker
- Check-In: kl. 12.30 - kl. 23.30
- Check-Out: kl. 12.00
- Minimumsalder for indtjekning er 18
- Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
- Kæledyr og førerhunde er ikke tilladt
- Betalingstyper
- MasterCard
- Visa
- Kontant betaling
- Debetkort accepteres ikke
- Beskrivelse
- Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
- Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
- Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
- Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
- Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og røgalarm
- Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
- Ét barn, i alderen 4 år eller derunder, kan overnatte gratis på forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
- Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
- Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.
- Der pålægges en byskat: 39.60 MAD pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.
- Gebyr for morgenmadsbuffet: 150 MAD for voksne og 80 MAD for børn (cirkapriser)
- Gebyr for lufthavnstransport: 300 MAD pr. person (enkelt)
- Gebyr for lufthavnstransport pr. barn: 150.00 MAD (enkelt) (op til 12 år)
- Der opkræves et tillægsgebyr for sen udtjekning (afhænger af tilgængelighed)
- Gebyr for ekstra seng: 300.0 MAD pr. nat
Med et ophold ved Palais Medina Riad Resort har du en central base i Fes, kun 3 minutters gang fra Borj Fez Indkøbscenter og 9 minutters gang fra Jødisk kirkegård. Dette hotel med luksusfaciliteter ligger 0,7 km fra Kongeslottet og 0,8 km fra Rue des Mérinides.
Føl dig hjemme i et af de 146 værelser, der indeholder minibar og LCD-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med en kombination af bruser/badekar, dybe badekar og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer telefoner og pengeskabe, og rengøring udføres dagligt.
Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, som omfatter en natklub, en udendørs pool og en indendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og gavebutik/aviskiosk.
Spis dig mæt i internationale retter på Imperial, som er en af dette hotels 3 restauranter, eller bliv på værelset, og nyd godt af roomservice døgnet rundt.Slut dagen af med en drink i baren/loungen or baren ved poolen. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.30 til kl. 10.30.
Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Dette hotel tilbyder arrangementfaciliteter, såsom et konferencecenter og et mødelokale. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet.
Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (tillægsgebyrer kan forekomme). Gæster skal kontakte overnatningsstedet med ankomstoplysninger inden afrejse ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet.
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
Andre populære hoteller i Fes
{title}
{tag} {traking}- {basetext} {base-taxes}
- {baseprice}
- {totaltext} {total-taxes}
- {totalprice}